Люблю Полтаву, вона дуже гарне місто, але все одно не вистачає багатьох факторів, щоб назвати її найкращим містом.

Візьмемо до уваги покинуті будівлі, що трапляються на кожному кроці. Кадетський корпус, наприклад, простояв без належного нагляду двадцять чотири роки й за цей час майже втратив красу й величність. Але знаю, що вирішується питання про реставрацію цієї старовинної будівлі, тому залишилося тільки чекати.

Мені не дуже подобається хаотична архітектура нашого міста. Уважаю, що потрібно визначити один стиль будівництва, щоб споруди не були схожими одна на одну, тоді Полтава зможе приваблювати ще більше туристів.

До речі, хочу згадати сірі й нудні стіни нових і старих споруд. Дійсно, у Полтаві вже є декілька муралів, які прикрашають будинки, але й цього не досить. По-перше, із стін потрібно зняти всі оголошення та зафарбувати написані фарбою адреси продажу заборонених речовин (це, до речі, покращить не тільки зовнішній вигляд Полтави, а й соціальний та психологічний стан мешканців). По-друге, було б непогано прикрасити деякі стіни лозою, виноградом, плющем чи іншою зеленню. Адже наше місто раніше вважалося найзеленішим в Україні. А зараз…

Крім того, потрібно турбуватися й за озеленення парків. На мою думку, найбільш відповідні скверам дерева — дуб, клен і каштан, та не треба оминати декоративні яблуні, абрикоси та сливи: їхній цвіт весною заворожить всіх, як кажуть, від малого до великого. Не забудьмо про кущі: глід, бузок і калина гармонійно впишуться в довкілля, а такі квіти, як фіалки, нарциси, чорнобривці та гіацинти доповнять ландшафтний дизайн.

Звісно, одна з найголовніших проблем — сміття: скло, пляшки, пакети, папір та інший непотріб посеред вулиці або навіть на дитячих майданчиках. Але насправді проблема не тільки в самому прибиранні, а й у тому, куди його вивозять. Соромно сказати, та сміттєзвалище в Макухівці сягає площі 25 гектарів та висоти 60 метрів у деяких місцях. Давно настав час  збудувати завод для переробки відходів і навіть використовувати їх як паливо.

Безперечно, у місті вже почали встановлювати контейнери для переробки сміття, та їх дуже мало для того, щоб утилізувати хоча б більшу частину відходів.

Як казав відомий математик-філософ Піфагор, «людина своїми звичками приводить у рух сили, які, зрештою, її й знищують». На жаль, у нашому сучасному світі це істина, тому найголовніший фактор покращення Полтави — почати із самого себе. Не стоятимуть понівечені будівлі, якщо люди за ними слідкуватимуть. Донесіть обгортку до смітника, зберіть макулатуру, здайте скло на переробку.

Не будьте байдужими, тому що життя залежить від нас. Не проґавте шанс виправити ситуацію, тому що в цьому місті житимуть наші діти й онуки…  Подбайте про майбутнє!

Поділитися з друзями