Великдень – найдавніше й надважливе християнське свято, що символізує відродження, надію, оновлене життя. Цей день відзначається в багатьох країнах світу й особливе місце має в українській культурі. 

Святкування Воскресіння Христового тісно переплітається з давніми українськими традиціями. Однією з них є створення писанок – символу відродження життя, продовження роду. 

Саме напередодні Великодня в Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка відбулася виставка “Світ Великоднього Дива”, що поєднала роботи й зовсім юних, і молодих, і професійних митців, а також організаторів і відвідувачів, що мали змогу насолодитися мистецькими витворами. У стінах музею були зібрані роботи про Великдень близько 200 учасників. Це писанки, полотна, інсталяції та експозиції. 

Хтось обирав собі за ідею зображення великоднього кролика – символу родючості та радості. Інші зобразили паски – символ воскресіння – разом з вербою, що втілює енергію та здоров’я. Окрім дітей, художників, брали участь і студенти Гадяцького коледжу культури і мистецтв імені І. Котляревського. Вони створили композиції з найрізноманітнішими писанками, візерунки й кольори яких мають особливий сенс.

12 квітня відбулося відкриття дитячої виставки, а також віртуальна екскурсія експонатами, що так чи інакше стосуються Великодня. Через війну та небезпеку вони зберігаються в музейних фондах, але працівники галереї знайшли можливість продемонструвати кубки, гаптовані фелони та інші цікаві предмети мистецтва в презентації. Зокрема, відвідувачі оглянули унікальний гобелен із зображенням Ісуса Христа.   

Ця світла виставка переконала кожного, що життя таки перемагає смерть, а добро сильніше за зло. Попри негаразди воєнного часу, українці готові вірити та любити, поважати споконвічні традиції. 

Дякую Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка за створення виставки, а кожному майстру за бажання до неї долучитися!

Поділитися з друзями