Блог

Список категорій

Мандрівка Лесиними стежками

26.02 учні гуманітарної підгрупи ОГ-14 здійснили мандрівку Лесиними стежками у рамках відзначення 150-річного ювілею поетки та Тижня української філології.

 

читати далі

Урок-інсценізація

22 лютого в рамках Тижня української мови та літератури в групі ОГ-14 відбувся урок-інсценізація за мотивами п'єси І. Карпенка-Карого "Сто тисяч". Гумор і сатира, костюми й декорації, майстерність й ерудиція допомогли поринути в минуле й ...

читати далі

Наші здобутки

У лютому 2021 року Полтавський обласний центр естетичного виховання учнівської молоді Полтавської обласної ради проводив ІІІ обласний конкурс казки. Одним із членів журі вкотре стала Тетяна Іванівна Балагура. Сьогодні вона отримала подяку за плідну ...

читати далі

До 150-річчя Лесі Українки

До ювілею славної Дочки Прометея Єлизавета Пукас (група ІП-ФМ-33, учитель Балагура Т. І.) записала відео, у якому образно й креативно створила образ поетеси, прочитавши поезію «Як я люблю оці години праці». Свою роботу ліцеїста надіслала на конкурс ...

читати далі

Скоро вийде у світ новий номер журналу “Країна талантів”

Прес-служба Міжнародної академії літератури і журналістики розповідає про підготовку наступного номера журналу "Країна талантів".

Цитуємо:
Першими серед постійних авторів журналу «Країна талантів» надіслали свої твори літстудійці «Перевесла» і ...

читати далі

Фестиваль “Осінні барви Буковини”

Учасник літературної студії "Перевесло", кіностудії "Альфа" та фотостудії "Юніор"  Олексій Троцький  розповідає про свої враження і здобутки на фестивалі "Осінні барви Буковини":
Цього року фото, кінофестиваль проходив онлайн, але він був не менш ...

читати далі

Родинні герби ліцеїстів

Знайомство з геральдикою відбулося на уроці української мови в групі ОГ-14. Кожен ліцеїст створив і презентував у класі герб власної родини, використавши глибинні символи знаків, кольорів, образів.
Хай пам'ять тримає кожну родину й цим цікавим ...

читати далі

Помилки у текстах – геть!

Перше, головне і трішечки сумне: тексти, які ми відправляємо для публікації чи для участі в конкурсі, мають бути вичитані та відредаговані. Остаточне редагування – процес марудний та інколи геть непростий, бо потребує неабиякої уважності. Особливо тоді, коли твір багато разів змінювався у творчому процесі. Загублені або зайві коми, пробіли перед комами або крапками, переплутані або пропущені літери у словах – найчастіші небажані гості в текстах.

Як витрачати на остаточне редагування менше часу та зусиль?

Читайте швидше цю статтю, тут усе викладено лаконічно й змістовно. ...

читати далі

Конкурс «Зима дивує» завершився

Любі перевеслята!
Конкурс «Зима дивує» сніжно-біло завершився. Тож із заметів-кучугур, осяяних щасливим сонцем творчості, маємо переможців.

Номінація «Поезія» - Анастасія Струкова.

Номінація «Проза» - Софія Середа.

Номінація «Художнє фото» ...

читати далі

Як і де знайти ілюстрації для публікації?

Перше, головне й трішки сумне: якщо ви шукаєте ілюстрацію для свого твору або статті, то не маєте права просто запитати в Google й завантажити перше ліпше зображення.

Чому? Тому що можете порушити авторські права: таке зображення вважається вкраденим.

Що ж робити?

Читайте швидше цю статтю, тут усе викладено лаконічно й змістовно. ...

читати далі

Фрідер і бабуся: продовження історій

Ми з перевеслятами прочитали чудернацькі оповідання Ґундур Мебс - німецької авторки. І... вирішили цю серію продовжити власними. Головний герой - маленький Фрідер - потрапить у нові цікаві ситуації, вирізьблені нашою фантазією!

Чекайте! ...

читати далі

Зустріч із письменником

Канікули – час для улюблених справ. Тож коли Тетяна Іванівна задала прочитати роман Віталія Запеки «Цуцик», здалося, що буде нудно. Проте книга виявилася суперовою. А ще… ми зустрілися з автором!

Так, саме сьогодні на нас чекала незвичайна ...

читати далі

Знайомтеся: Тетяна Домненко

У нас гості! Знайомтеся: Тетяна Домненко - випускниця ліцею, молода талановита художниця й надзвичайно креативна особистість, яка танцює пензлем і малює танцем. Бо любить життя!
***
З першого курсу університету танці надовго затримались у моєму ...

читати далі

Читаємо журнал

Новорічно-різдвяним дарунком прилетів до нас улюблений журнал "Країна талантів" (число 2). 37 перевеслят радіють публікаціям, жваво обговорюють прочитані сторінки й готують нові твори.

читати далі