Давайте чесно зізнаємося: багато хто з нас не хотів злазити з дивану під час перегляду улюбленого серіалу, щоб нарешті почати виконувати уроки. Звісно, існує багато способів подолати лінь, але чому саме наш організм діє всупереч? Пропоную розібратися, а не запропонувати банальні стратегії, не вивчивши корінь проблеми.

Нещодавно я прочитала книжку Ніла Парсича «Формула щастя». У розділі «Секрет номер 7. Як перетворити найбільший страх у найбільшу перемогу» він зазначив: «Лінь – це не небажання щось виконувати, це незацікавленість у цій справі». А й справді, продовжу приклад дивану з серіалом, ми хутчіше біжимо ввімкнути червону кнопку телевізора та дізнатися, чи не вмер наш улюблений герой. Можемо виявити такі позитивні фактори: зацікавленість, не робота руками та мізками, приємна схвильованість, несподіваний сюжет. 

Перейдемо до іншої справи: домашнє завдання. Знову виділимо гарні аспекти: відмінна оцінка. Неозброєним оком можна помітити, що серіал має більш позитивні переваги, ніж шкільні предмети, тому, очевидно, що входить до пріоритету з негайним виконанням. Тож що робити?

На мою думку, кожну справу потрібно робити цікавою, аби ти летів її із задоволенням робити. Також можна підбадьорювати та мотивувати себе таким типом формул-порівнянь: 

зроблю уроки = зустрінуся з друзями;

зроблю уроки = матиму змогу відвідати концерт.

Це справді працює! Отже, потрібно знаходити, робити та виділяти позитивні моменти тієї чи іншої роботи, аби лінь не заважала вам досягати поставлених цілей.

Поділитися з друзями