Запрошуємо відвідати майстер-студію Ірини Шрамко
Знайомтесь, полтавська художниця та педагог, лауреат міської премії імені Самійла Величка (2018), викладач Полтавської дитячої художньої школи Ірина Шрамко запрошує поринути у до творчого процесу створення ляльки-мотанки «Берегиня».
Кілька порад пані Ірини…
Працюйте наполегливо, та будьте спостережливими. Усі відповіді можна знайти спостерігаючи за природою, бо вона досконала. Звичайно, дуже корисно приєднатися до професійних гуртків і працювати під керівництвом професійного педагога, але якщо ви живете в сільській місцевості і не маєте такої можливості – не засмучуйтесь, я раджу звернути вашу увагу на традиційні народні промисли вашого регіону. Можливо ви живете в осередку ткацтва, килимарства та вишивки, або у вас давній осередок дереворізьблення чи виробництва предметів з кості, рогу, металу, скла, соломи чи гончарства, вам дуже пощастило перейняти навички народного мистецтва, яке становить невід’ємну складову національної культури і є духовною пам’яттю поколінь. В народному мистецтві втілено світоглядні ідеї та художньо-естетичні вподобання наших предків. Тому багато надсучасних художників свого часу створювали свої шедеври на основі народних форм та орнаментики. Можна згадати і видатного українця Козимира Малевича, що змінив напрямок у мистецтві, спираючись на українське народне мистецтво – вишивку, килимарство, різьблення, з його самобутністю та ритмічними повторами, або знаменитих представників імпресіонізму Едгара Дега і Мері Кассат, а також незрівнянного Вінсента Ван Гога, що надихалися стародавнім мистецтвом Японії, зокрема японськими гравюрами на дереві.
Тож уперед, до творчого процесу! Створюйте твори мистецтва в любій техніці, навіть тими засобами, що є під рукою. Пропоную подивитись разом мою майстер-студію, та створити ляльку-мотанку «Берегиню». До речі, це мистецтво уходить своїм корінням у глиб віків, знання ці передавалися з покоління в покоління, від матері – доньці і слугували ці лялечки не тільки іграшкою, а ще й родинним оберегом. Створення ляльки-мотанки не потребує використання голок чи інших гострих матеріалів, тому є цілком безпечним навіть для дітей. Під час майстер-студії ми не тільки власноруч створимо іграшку, але й наблизимось до чарівного світу традицій наших пращурів.
Коментувати
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.