“Поезія– це завжди неповторність,
якийсь безсмертний дотик до душі» – Ліна Костенко
Весна — це свято для всіх поетів. Це пора, коли все оживає і серце наповнюється теплом весняного повітря, коли сонце починає свій переможний шлях по небосхилу і хочеться жити, любити, кохати і писати вірші…
21 березня – Всесвітній день поезії – свято, яке відзначається щороку в день весняного рівнодення. Це свято відзначається з 1999 року за рішенням генеральної конференції ЮНЕСКО. Вперше воно було відзначене 21 березня 2000 року у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.
Не підлягає сумніву, що поезія має важливе значення у духовному збагаченні людини. Вона покликана хвилювати, давати насолоду, плекати високі почуття, згуртовувати націю і об’єднувати людство.
Це слово людської надії,
Це слово крізь хрести і прах,
Крізь пил віків, усе в сльозах,
Пробилось, вижило, зоріє,
Горить у мене на устах!.. – Микола Вінграновський
Поезія – символ людського духу, що об’єднує й зміцнює людство.
Нема жодної людини на землі, яка хоча б раз в житті не читала поезії, без неї не минає наше життя. Це вірші спонукають нас на кохання, героїзм, надихають на вчинки. Без поезії наші душі черствіють. Тому читайте і насолоджуйтесь поезією.
Поезія для мене – не просто римовані рядки, які дарують естетичну насолоду. Це глибока і довічна любов, що підносить із туги й зневіри, надихає на життя й осяває мою дорогу. Вона завжди прилітає на поклик: «Врятуй мене, Поезіє!»
Сьогодні поезія стала потужним чинником формування українців як нації, вона стала поштовхом до самоусвідомлення. Вона бадьорить нас, українців, під час війни, допомагає боротися за Україну, надихає на перемогу.
Ми сильний, сміливий, великий народ! Ми непереможні! Дай нам Бог здоров’я та мужності! Все буде Україна!!! 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Прошу у Бога миру для країни,
Щоб повернулися живими усі ті,
Хто захищає зараз Україну,
Хто там на Сході ніби в іншому житті…
Молюся небу, молюся і вірю,
Що все закінчиться, що скоро все мине
Тримайся, моя рідна Україно,
Борися люба за життя своє,
Я вірю, що припиняться всі війни,
Що буде мир і спокій у серцях,
І вірю я в майбутнє України
І віра ця з душі, в моїх рядках!

Поділитися з друзями