Перше, головне й трішки сумне: якщо ви шукаєте ілюстрацію для свого твору або статті, то не маєте права просто запитати в Google й завантажити перше ліпше зображення.

Чому? Тому що можете порушити авторські права: таке зображення вважається вкраденим.

Що ж робити?

Читайте швидше цю статтю, тут усе викладено лаконічно й змістовно.

Використовувати власні малюнки чи фото.

Якщо ви малюєте або полюбляєте фіксувати неповторні миті за допомогою фотооб’єктиву, пробіжіться поглядом по своїй колекції. Повірте, жодна людина у світі не проілюструє твір краще, ніж ви самі. Бо відчуваєте його на сто відсотків і точно знаєте, яке зображення має бути поруч.

У такому випадку обов’язково вкажіть, що ви є також й автором зображення, щоб ми про це написали.

А якщо власного зображення немає?

Використати фото з фотостоків.

Варто використовувати ліцензовані фото. Сайтів із ліцензованими фотографіями дуже багато. Але нас цікавлять лише ті, де зображення можна взяти безкоштовно, не порушивши при цьому авторських прав.

Річ у тім, що ліцензії бувають дуже різні, і ми не заглиблюватимемося в юридичні деталі цього питання, а розповімо вам про особливу ліцензію  Creative Commons Zero (CC0) – усе, що підкріплено цією ліцензією, можна використовувати безкоштовно.

Шукайте нижче перелік посилань на кращі колекції, де зображення викладені саме за цією ліцензією.

Unsplash

На цьому сайті більше мільйона фотографій різних авторів. Ви можете знайти потрібну за допомогою пошуку, за ключовими словами (краще англійською) або шукати за розділами.

Попри те, що зображення дозволено використовувати безкоштовно, у ліцензії Unsplash є кілька обмежень.

Не можна використовувати зображення:

  • логотипів, торгових марок, брендів, що зображені на фото;
  • фото людей, яких можна впізнати на фото;
  • витворів мистецтва, якщо такі зображені на фото.

Pexels

Дуже схожий на попередній банк зображень відкритою ліцензією. Пошук зображень за ключовими словами англійською працює набагато ефективніше.

Pixabay

Перше місце у хітпараді фотобанків займає ветеран і заслужений старожил у цій індустрії – Pixabay. Більш ніж півтора мільйона зображень на будь-яку тему про будь-яку річ. Зручна пошукова форма й фільтри допомагають ефективно шукати зображення за бажаними параметрами. Шукати можна англійською чи російською.

Якщо зареєструєтеся, то вам не доведеться при завантаженні кожного фото “доводити”, що ви не робот. А це іноді дуже дратує.

Згенерувати зображення за допомогою ШІ (оновлено 05.02.2024 Деревянченко Антоном)

Штучний інтелект (ШІ) останнім часом активно використовується для генерації різноманітних зображень. Цей процес може бути використаний у багатьох сферах: від мистецтва до науки, від ігор до медицини.

Нижче представлений приклад безкоштовного інструменту, який можна використовувати для генерації зображень за допомогою ШІ:

https://deepdreamgenerator.com/

І наостанок.

Обирайте горизонтальні зображення, вони найкраще адаптуються й кадруються на сторінках сайту.

 

Оптимальний розмір зображення  1200 x 900 пікселі. Значно менші будуть мати на сторінці негарний вигляд, значно більші використовувати також не варто.

 

Тож не порушуйте авторські права. Підбирайте яскраві зображення для своїх публікацій. Бажаю натхнення та креативу!

Ваш адмін.

Поділитися з друзями