Чи можуть штучні квіти замінити живі?
Красу та велич квітів люди усвідомлювали з давніх часів, ними вітали народження нової людини та проводжали по смерті. І якщо дослідники обрали шлях вивчення та застосування різноманітних рослин, то діячі мистецтва увічнювали їх на полотнах.
Розглянемо це питання з іншого боку – творчості. Мистецтво створення квітів спрямовано на те, щоб зберегти природу та дати людям приємність насолоджуватися красою квітів, не зриваючи їх.
За допомогою сучасних технологій ми наблизилися до створення реалістичних копій, які також безпечні для природи. В інтер’єрі замінити живі квіти можна на картини та аплікації, які передаватимуть точну форму. Наприклад, у готелях немає можливості кожного дня доглядати за квітами в усіх кімнатах. Тому в номерах використовують різні витвори мистецтва, зокрема й штучні «очі природи».
Багато митців доклали зусиль, щоб за допомогою різних способів передати всю красу та тендітність. Одним із них є холодний фарфор, який мені дуже подобається. Поглянувши на ці роботи, людина інколи може й не здогадатися навіть, що це зроблено руками людини, а не природою. Це вишукана майстерність, природна точність і неповторна краса.
Отже, живу квітку, яка росте у своєму середовищі, природі, ми не можемо ніколи та нічим замінити. Але краще щодень милуватися нею на вулиці, ніж відчути тільки один день у вазі.
Коментувати
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.