
“Ти народився оригіналом, не помри копією” (Д. Мейсон)
Джон Мейсон, сучасник наш, переконаний: якщо “ти народився оригіналом, не помри копією”. На мою думку, ці рядки призначені кожному з нас, оскільки автор хоче донести суспільству , що людина є унікальною. Щоб зрозуміти повний сенс цитати Д. Мейсона, потрібно поринути у світ філософії. Роздуми, покликання та риторичні запитання є частинами Всесвіту.
Полтавщина подарувала нашій неньці та українській літературі відомого філософа Григорія Сковороду. Його творчість започаткувала низку питань та відповідей для людства. “Без ядра горіх ніщо так само, як і людина без серця” (Г.Сковорода). Це приховане порівняння, яке заслуговує на окремі міркування. Напевно, ці рядки повторили думку Д. Мейсона. Аргументом на користь цього може бути й приклад будь-якої людини, яка не зуміла зробити своє життя мрією.
З історичної точки зору ідеологія Радянського Союзу з “оригіналів” намагалася зробити копії. Моє переконання ґрунтується й на тому, що гасло “Усі рівні !” знищувало особистості. Для тоталітарного суспільства це було традиційним.
І знову Полтавщина подарувала українській літературі відомого поета Василя Симоненка. Він писав у добу радянської влади. Незважаючи на це, поет зауважував, що “ми не безліч стандартних “я”, а безліч всесвітів різних“, і закликав усіх бути неповторними.
Мої аргументи та приклади підтверджують, що людина повинна бути унікальною. Суттю неповторності стане власне мислення, життя та реалізація себе. Закінчуючи думку, я хотів би використати слова французького письменника Ернеста Дімнета: “ Особистість — це знання того, що ми відокремлені від решти Всесвіту“. Залишаймося оригіналами!
Коментувати
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.