Одним із найважливіших ресурсів для життя людини є саморозвиток. Мало хто може просто сидіти без діла й не цікавитися світом, тому у відкриттях нових знань нам допомагають книги, які зберігаються в бібліотеках. Маємо як шкільні книгозюірні, так і міські, де можна взяти будь-яку книгу чи навіть бестселер цього року. 

Читати паперові книги приємно, адже можемо доторкнутися до кожної сторінки, відчути запах фарби щойно надрукованого тексту чи  насолоджуватися “ароматами часу”. Завдяки книгам дізнаємося переживання автора, його історію та думки. У нашому світі є й незвичайні бібліотеки, що вирізняються красою та цінністю. Наприклад, я дізналася, про “Тріпікату Кореану”, яка розташована в Південній Кореї й була заснована в 1231-му році. Із того часу є найповнішим зібранням буддистських текстів. А записані вони на дерев’яних дощечках! Книгозбірня знаходиться високо в горах, де холодний вітер допомагає зберігати цей безцінний скарб, але, на жаль, для відвідувачів зачинена.

У нашій країні нараховується більше 40 тисяч бібліотек. Усесвітній день яких щороку відзначають 30 вересня. До речі,  в Україні свято було встановлене Указом Президента в 1998 році.

Ніколи не могла подумати, що зацікавлюся книгами, бо з дитинства мене тягло більше до написання, ніж до читання творів. І, можливо, це було саме тому, що я не відвідувала бібліотек. Проте все змінилося кілька років тому, коли ми з подругою записалися до дитячої міської бібліотеки й стали її активними читачами. Сьогодні моя любов до книги зросла в сотні, а може, навіть у тисячі разів. І зараз хочу прищепити таку ж сестрі, якій 3 роки, бо розумію, що ніколи не рано та ніколи не пізно стати книгоманом. Згадую, як в дитинстві бабуся читала мені народні казки, а я поринала в захопливий світ чудернацьких історій, героїв, фантазувала, як розвиватиметься далі сюжет і чи будуть принцеса з принцом разом.

Бібліотека – це місце, де можеш відпочити душею, почитати цікаву книгу, яка так і манить з верхньої полички, або неймовірні історії майбутнього, які вигадують креативні автори. Це місце натхненне творчістю та людськими долями. Багато хто з дітей збирає свої бібліотеки на поличках або в шафах з улюбленими екземплярами. 

Сподіваюся, що бібліотеки й надалі будуть розвиватися та удосконалюватися для наступних поколінь. Адже майбутнє за бібліотеками та книгами! У цьому вже переконалася і я!

Поділитися з друзями