У чудовому та загадковому місті Хімія жили городяни – хімічні елементи. Кожен мешканець мав свій будиночок. Місто було невеликим, де всі знали один одного. Вечорами жителі цього містечка збиралися разом, щоб організувати щось спільне, цікаве та яскраве. І тільки Сірка не любила суспільство й воліла залишатися на самоті.

Якось до міста прийшов молодик дуже товариський й одразу завів безліч друзів. Усі називали його Кисень-О2, тому що він був двоатомним. Не мав смаку, кольору, запаху, але мав велику хімічну активність і взаємодіяв майже з усіма жителями міста. Незабаром Кисень-О2 став дуже популярним і найпоширенішим: 47 % маси земної кори; 85,7 % маси гідросфери; 23,15 % маси атмосфери; 79 % і 65 % маси рослин і тварин.

 Від його міцної дружби з Магнієм та Алюмінієм містечко стало світлішим та теплішим. Кисень полюбив повітря й оселився в ньому. Вечорами любив грати та експериментувати: з’єднувався з Воднем і з’являлася Вода, яка омивала мінерали та гірські породи, утворені Оксигеном з іншими жителями хімічного граду.

Одного разу Кисень дуже захотів побувати в Лабораторії, розташованій на горі за містечком. Він побачив велику кількість колб, різних склянок, приладів. А серед них — чоловіка на ім’я Антуан Лавуазьє. 

О! Це ти, Кисню! вигукнув він. — Заходь, я можу з тобою провести багато цікавих досліджень та створити корисні сполуки.

 Кисня заінтригувала лабораторна обстановка, тому він і вирішив поєднатися з іншими речовинами в різноманітних дослідах.

        І ось уже в пробірці утворився Пероксид водню, а в колбі випав Оксид марганцю. Учений з’єднав їх разом і Кисень виділився дуже швидко, немов вибухнув, потиснувши руку Оксиду марганцю. 

Кисню дуже сподобалися неймовірні перетворення. Антуан Лавуазьє створив кисневу теорію диханнягоріння й окиснення та оголосив Оксиген головним у цих реакціях.

Кисеньце основа енергії та руху. Завдяки йому ми живемо в теплі й можемо приготувати смачну їжу, вільно дихати, сміятися, радіти життю. Кисень став найпопулярнішим не тільки в місті Хімія, але й на всій планеті Земля.

Поділитися з друзями