Морозний тихий ранок. Похмурий старий чернігівський ліс ледь продувається зимовим вітерцем. Здавалось, що ніхто не потривожить цей тихий спокій. Але що це? Уважно принюхуючись, прислухаючись, задивляючись в суху траву та гілля, дріботів своїми малими ніжками наш герой, пес Патрон. Так-так, саме той пес, який допомагає нашим саперам знаходити ворожі снаряди та вибухівку. «Сьогодні попрацювали на славу, перевірили велике урвище, де йшли бої, тому вже можна й відпочити», – подумав пес. Він біг в очікуванні чогось смачненького від свого господаря.

Та раптом в гіллі старого горіха застрибала галаслива сорока, і не встиг пес її розгледіти, як на носа йому звалилися три горіхи. Сорока захвилювалася, заскрекотала, але пес не розгубився, ухопив ті горіхи, радіючи неочікуваному подарунку.

У бліндажі було тепло, спокійно гомоніли втомлені сапери, на сухому сіні скрутився навколо горішків та тихо спав пес Патрон. І снився йому дивний сон, що ті горішки чарівні й здійснили його мрії.

Розкусив він перший горіх – і став могутнім соколом. Злетів у височінь та побачив, де кляті вороги закладали міни. Кинув він горіхову шкаралупу на міни та й знищив їх.
Розкусив другого горіха – та став прудким змієм. Повзе тихо, непомітно, крадеться до окупантів. Злякав їх, вони позадкували та й зустрілися зі своєю смертю.
Розкусив третього горіха – і став маленькою, кмітливою мишкою. Бігаючи в лісі в пошуках солодкого насіння, вона надибала якусь натягнуту мотузку, що заважала їй нести велику шишку. Недовго думаючи мишка перегризла мотузку й десь далеко почула вибух та крики окупантів.

«Патрон, Патрон!» – гукав господар. Пес здригнувся, прокинувся. Це був лиш сон, але який чудовий! «Якби ж дійсно можна було ставати різними тваринами, то в скількох ситуаціях я зміг би допомогти», – подумав Патрон, а чарівні горішки він таємно зарив на галявинці лісу, ще знадобляться…

Через роки бігатимуть на цій галявині його цуценята серед молодих горіхових дерев, а старий замріяний пес буде згадувати свій сон, який став реальністю: зло побороли, а молоде нове життя розквітло.

Поділитися з друзями