Пташки – друзі. Такі малі, але допомагають нам. Вони лікують дерева, поїдають шкідливих комах тощо. Дуже часто, а особливо взимку, у них немає їжі. Через це гинуть… Погодьтеся, у холодну погоду, коли всі вулиці засніжені, пташкам дуже складно знайти собі харчі. Часто вони не можуть знайти поживу й через випалення листя, оскільки цей процес знищує різні зернятка. Птахи тягнуться до населених пунктів, щоб знайти хоч трохи їжі. Це стає глобальною проблемою! 

Але вихід є завжди! Саме ми можемо їм допомогти, так само, як і вони нам. Мабуть, ваш сад від гусені не раз рятували ці помічники. Якщо хоча б у кожному дворі буде висіти годівничка з зернятками, то, як мінімум, на декілька пташок залишатиметься більше.Оскільки зимою комахи, якими живляться птахи, впадають у сплячку, їжі стає значно менше. Звичайно, на заміну шкідникам приходять ягоди, але вони швидко закінчуються. Більшість птахів не заготовляють собі їжу, а шукають її практично постійно. Саме через це взимку гине 80% синиць.

То чому ми маємо робити годівнички? По-перше, смертність пташок значно зменшиться. По-друге, улітку вони поїдатимуть шкідливих комах у наших садках чи на городах. І по-третє, просто потрібно допомагати нашим пернатим друзям, оскільки добро завжди повертається сторицею.

З чого зробити годівничку? Використати можна будь-які матеріали. Облаштувати в будь-якому вигляді. Годівничкою може стати ваше підвіконня або якась конструкція, яку зробите з пластикової пляшки, пакета від соку або будь-чого іншого. Я використовую глибоку посудину. Це все потрібно закріпити на підвіконні або гілці дерева та насипати туди ласощів.

Чим краще підгодовувати пташок? Зазвичай у годівнички насипають гарбузове та соняшникове насіння, крупи, хлібні крихти та несолоне сало (його їдять синички). Також можна покласти сушену горобину й глід.

Робімо добро та допомагаймо пташкам разом!

Поділитися з друзями