
Чотирилапі жертви війни
Усі люди люблять хоч якихось тварин. Понад 60 відсотків мешканців України мають улюбленців. В інтернеті фотографії та відео з хатніми тваринками мають велику популярність,та мені здається, що кожна людина колись посміхалася при зустрічі з цими гарними істотами. Багато для кого котики, собачки та інші тварини стали родиною, друзями. Наприклад, на території нашої країни багато зоопарків, куди кожен день приходять люди. Частіше сімʼї з маленькими дітьми, які в захваті дивляться на зовсім не схожих на них істот. Навіть дорослі полюбляють дивитися на тварин та читати про них, бо зазвичай у зоопарках міститься цікава інформація про створінь, що там живуть.
Але настав ранок 24 лютого 2022 року. Усі сумбурно збирають валізи та намагаються захистити себе й родину. А щодо тварин? Не всі, хто має хатніх звірів, забирають із собою вбезпечне місце. Утікаючи від небезпеки, інколи не розуміють, що прирікають їх на загибель, голодну смерть або нелюдську жорстокість ворога. Тварини, на жаль, ніколи не скажуть, як їм боляче і страшно… Та ці беззахисні створіння, які повсякчас поневіряються у загарбницькій і жорстокій війні, потребують нашої допомоги та порятунку.
Не всі замислюються, що тварини теж страждають. Страшно уявити, скільки хатніх улюбленців перетворилося на голодуючих дворняг без притулку, а потім на жертв окупантів. Звірі в зоопарках та заповідниках стають спрямованою ціллю росіян, а жителі лісів, степів та морів страждають, певно, більше за інших. Згадайте, як у квітні 2022 року, після деокупації Ворзеля Бучанського району на Київщині, стало відомо, як росіяни жорстоко обійшлись із свійськими птахами. Окупанти підвісили курей за голови на мотузки для випраної білизни... Люди таке зробити не могли б…
Під час бойових дій тваринам треба пристосовуватися до нових звуків та запахів, через що вони перебувають у постійномустресовому стані, шоці та дезорієнтації. Ці обставини негативно впливають на усіх тварин. Моя кішка, яка під час тривоги чи вибухівзавжди шукає, куди сховатися від гучних звуків,боїться виходити зі свого укриття. Звірі, що живуть на вулиці, не завжди встигають відчути небезпеку та гинуть чи отримують тяжкі поранення. Згадайте історію пса Крима, який через рашистський обстріл 29 вересня 2022 року залишився без господарів та оселі. Переживши такий жах, тварина не змогла адаптуватися та,попри догляд і турботу, померла...
Читати про ці жахи дуже боляче, та хочеться допомогти тваринкам. Але як ми це можемо зробити? Насправді, навіть небайдужі школярі можуть допомогти звірям, надавши допомогу притулкам чи прихистивши беззахисну істоту. Також є волонтери, що вивозять тварин у безпечні місця чи допомагають їм. Наприклад, UAnimals – гуманістичний рух за права тварин, що від початку повномасштабного вторгення опікується захистом, евакуцією та безпекою постраждалих; Save Pets of Ukraine – всеукраїнська ініціатива допомоги нашим чотирилапим друзям під час війни; «Допомога українським тваринам» – волонтерська група.
Наш Науковий ліцей №3 Полтавської міської ради щоразу долучається до ініціатив допомоги тваринам. Малі волонтерські групи вигулюють собак, збирають кошти, їжу, матеріали, щоб допомогти притулкам. На кожну акцію відгукуються небайдужі. Нещодавно полтавці ремонтували вольєри й будки в притулках. А ліцеїсти допомагали в облаштуванні території. Насправді, це не важко. Захистити, притулити, прихистити – прості людські дії. Приєднуйтеся до лав тих, хто простягає руку допомоги й не відводить погляд від проблем! Головне – почати й відчути себе потрібним.
Коментувати
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.